Telefon : 0 312 427 03 00 - E-Mail info@yurtdisiegitimakademisi.com

Aile Yaz Kampları


AİLE YAZ KAMPLARIMIZ ŞEHİRLERİN TAM GÖBEĞİNDE BULUNMAKTA

Aile yaz kampları ailelere çocukları ile birlikte şehir merkezinde kalıp şehri keşfetmek için ve hem kendileri hem de çocukları için derslere katılma imkanı sunar.Londra gibi büyük şehirlerde bile ailelerimizin eğitim aldıkları merkez ile konakladıkları merkez 10 dakikalık mesafededir.

ÇOCUĞUNUZ İLE YURTDIŞINDA HARİKA BİR DENEYİM KAZANABİLİRSİNİZ

Aile Yaz Kampları çocuklarınız ile birlikte katılabileceğiniz kamplardır.Bu kamplar için İngiltere hem Türkiye ye yakınlığı bakımından hem de İngilizcenin anavatanı olması bakımından en çok tercih edilen ülkedir.Bu kamplara isterseniz tüm aile katılabilirsiniz fakat önemli olan nokta çocuk ile mutlaka bir ebebeyn in katılmasıdır.Bu kamplara katılım çocuklar için 5 yaşından itibaren başlamaktadır .Ebebeyn için ise herhangi bir yaş sınırı yoktur.Aile yaz kamplarında çocuğunuz kendi yaş grubunda dünyanın çeşitli yerlerinden gelen arkadaşları ile derslere ve aktivitelere katılırken anne ve babalar da yine kendi yaş grupları ile dünyanın çeşitli yerlerinden gelen anne ve babalar ile eğitim alırlar.Anne ve balar eğitim bitiminde çocuklarını merkezden alırlar.Yaz okulları 18 yaş altı öğrenciler için oldukça iyi bir eğitim şansıdır. Hem küçük yaşta yurtdışı eğitimi alıp yabancı dillerini geliştirirler hem de farklı ülkelerden insanlarla arkadaşlık kurarak özgüvenlerini arttırırlar. Burada önemli olan en büyük nokta yaz okullarının verdiği eğitimin yanında çocuklara kattığı sosyal avantajlardır. Çocukların kendi yaşıtlarına uygun gruplarda, kendileri gibi eğitim amacıyla gelmiş olan diğer çocuklar ile birlikte vakit geçirmeleri, onların kültürlerini, davranışlarını öğrenmeleri sosyal anlamda çok fazla artı yön katacaktır. Yaz okulları genel olarak 8 – 17 yaş aralığındaki çocuklar için eğitim programları yaparlar. Bu yaş aralığı pek çok ailenin de düşünebileceği gibi oldukça geniştir. Yaz okulları da bunu düşünerek yaş aralıklarını iki ayrı gruba bölerler ve çocuklar için daha uygun olacak bu yaş gruplarıyla eğitim almalarına olanak tanırlar. Yaz okulları genel olarak üniversite kampüslerinde faaliyet göstermektedirler.

Aslında doğru olan da budur çünkü çocukların gözetim altında tutulması oldukça önemlidir. Kampüs dışına eğitmenlerinin izni olmadan çıkamayacak olan çocuklar, tehlikelerden de bu şekilde uzakta olurlar. Ailelerin en önemli endişeleri de güvenlik konusunda olmaktadır.

Ancak mevcut şartların güvenilirliği sayesinde hiç bir endişeye gerek yoktur. Çoğu kez ailelerinden ilk defa ayrılacak olan çocuklar için unutulmayacak bir hayat tecrübesi sunacak olan yaz okulları, çocukların özgüvenlerini oldukça geliştirici bir faaliyet olmaktadır. Yaz okulları sadece derslerin olduğu bir kamp gibi düşünülmemelidir. Sosyal anlamda oldukça geliştirici olacak olan bu etkinlik sayesinde çocuklar kendilerini ilk defa bir birey olarak görecekler ve ebeveynleri olmadan katıldıkları ilk aktiviteyle adeta kendilerini kanıtlayacaklar. Yabancı dil konusunda da yaz okullarının katkısı oldukça büyüktür. Yaz okulları ingilizce bilen ama kendini ifade edemeyen çocuğunuz için müthiş bir eğitim kampı olacaktır. Yabancı bir ülkede olduğunu bilen ve ingilizce konuşması gerektiğinin farkında olan her çocuk kendisini ifade edebilmek için ister istemez ingilizcesini ilerletecektir.

Bu da beraberinde çocukta “yapabiliyorum” duygusunun gelişmesine yol açacaktır. Belki daha önce sizin görmediğiniz dünyaca ünlü müzeleri gezecek ve size buraların büyülü dünyasını büyük bir özgüvenle anlatacaktır. Kültürel gezilerle birlikte dünyanın kendi ülkesinden ibaret olmadığını anlayacaktır. Çocuğun ufkunu açacak olan bu etkinlikler yaz okulları sayesinde hem kendi yaşıtlarıyla hem de profesyonel insanlarla ona sunulacaktır. Burada önemli bir uyarı olarak çocuğunuzu gönderceğiniz programın aktivite ve gezi etkinliklerinin fazla olmasına özen göstermeniz gerektiği söylenebilir. Bu sayede çocuğunuz programa daha çabuk adapte olacaktır.